Jak postupovat při výběru hypotéky

0
Uvažujete o koupi bytu nebo domu? Pokud jste zrovna nevyhráli zázračnou sumu v loterii, pak nejspíš budete uvažovat o hypotéce. Jak začít hledat, kde hypotéku sjednat, na koho se obrátit – to jsou důležité otázky, které vám zajistí ty nejlepší podmínky pro hypotéku.
Ještě než začnete o hypotéce přemýšlet, přesvědčte se, že splňujete podmínky pro získání hypotéky. Žadatel o hypotéku musí být plnoletý, navíc se určuje i věk maximální, a to je většinou 70 let. Na samotném začátku byste si měli uvědomit, na jak vysoký úvěr chcete dosáhnout. Tento údaj se odvíjí od výše měsíčního příjmu. S výpočtem vám pomůžou webové stránky bank, na kterých se vyskytují užitečné kalkulačky. Nejdůležitějším krokem je výběr banky, u které si hypotéku sjednáte. Nejprve si prostudujte veškeré informace k hypotékám u jednotlivých bank. Zaměřte se na výši úroků, ale stejnou pozornost věnujte i dalším službám k hypotéce se vztahujících. I zde platí staré známé. Ptejte se svých přátel, kteří mají zkušenosti. Nebo kontaktujte našeho poradce.
kontaktovat-poradce
Doba splatnosti
Délkou splatnosti si určujete výši měsíčních splátek. Pokud víte, že chcete splatit hypotéku co nejdříve, budete muset splátky navýšit. Někteří si naopak vybírají hypotéku s dlouhou dobou splatnosti, protože nechtějí být tolik zavázáni a raději budou platit menší částky. Tak sice budou platit méně, ale bance odevzdají mnohem více na úrocích. Dobu splatnosti si tedy předem dobře rozmyslete podle svých priorit. Většinou se maximální doba splatnosti uvádí do 30 let, některé banky všaki nabízejí až 40 let.
Délka fixace 
Fixace garantuje konstantní úrokovou sazbu. Tu si můžete s bankou dohodnout na různě dlouhé časové období. O kratší fixaci je užitečné uvažovat tehdy, pokud očekáváte vyšší finanční zisk. Tak byste mohli splatit hypoteční úvěr předčasně. Končící fixace totiž umožňuje splatit hypotéku bez poplatků. Pokud zvýšení příjmů neočekáváte, volte naopak dobu fixace delší, která vám zaručí stejnou výši splátek.
Na hypotéku chytře 
Při výběru hypotéky budete také sledovat výši úrokových sazeb, které se podílejí na konečné ceně hypotéky. Proto je vždy lepší se o financování bydlení bavit s kvalitním finančním poradcem.
kontaktovat-poradce
Share.

About Author

jednatelka společnosti FinMaro, s.r.o. Má na starosti pojištění občanů, vozidel, pojistné události tel. 582 334 639

Leave A Reply