Jsou podílové fondy vhodné pro vás?

0

Spořicí účty či termínované vklady už delší dobu peníze klientů zhodnocují jen minimálně a ani stavební spoření už není, co bývalo. Pokud vás investování do těchto dříve tolik oblíbených produktů neláká a zároveň si sami netroufáte nakupovat akcie či dluhopisy, zkuste své úspory investovat prostřednictvím podílových fondů.

Jaké výhody vlastně investování do fondů přináší?

1. Možné vyšší výnosy. Peníze, které do fondu vložíte, se vám v dlouhodobém horizontu mnohem více zhodnotí, než kdybyste je měli uloženy na bankovních účtech. A navíc zhodnotí se vám stejnou úrokovou sazbou celý vklad, ne jen jeho část, jako je tomu u termínovaných vkladů či spořicích účtů s nastaveným pásmovým úročením.

2. Rozložení rizika. Portfolio podílového fondu tvoří desítky různých cenných papírů (akcií, dluhopisů a podobně). V případě, že hodnota některého z nich klesne, tento pokles bude mít jen malý vliv na celkový majetek fondu. Podílové fondy také rozkládají tržní rizika napříč jednotlivými trhy, teritoriálně nebo například sektorově. To vše velmi efektivně snižuje případná tržní rizika.

kontaktovat-poradce

3. Dostupnost a jednoduchost. Do podílových fondů můžete investovat již od malých částek. Mnohdy je to již od stokorun měsičně. Fondy jsou také dostupné všem klientům, kteří získají přístup jak na domácí, tak zahraniční trhy.

4. Profesionalita. Peníze, které do fondu vložíte, spravují specialisté, kteří mají k dispozici profesionální zázemí, dostatek informací a nástrojů a jsou tak schopni okamžitě reagovat na jakékoliv situace na kapitálových trzích.

5. Transparentnost. I když peníze uložené v podílových fondech nejsou ze zákona pojištěny, bát se o své vklady nemusíte. Fondy jsou regulované, podléhají totiž dohledu České národní banky. Jsou zároveň maximálně transparentní, o svém hospodaření pravidelně zveřejňují detailní informace.

6. Vysoká likvidita. Fondy nabízejí klientům rychlý přístup k penězům, klient je má na účtu během několika dní za aktuální tržní hodnotu. Většina fondů majetek denně oceňuje – na denní bázi počítají aktuální tržní hodnotu podílových listů.

7. Daňová výhodnost. Pokud investor – fyzická osoba – prodá podílové listy po třech letech od jejich nákupu, z výnosu neplatí žádnou daň.

Obecně lze říci, že investování do podílových fondů nemá nevýhody. Pokud se pro tuto možnost zhodnocení peněz rozhodnete, zvažte své možnosti, očekávání i preference. Nejlepší je se o tom poradit s kvalitním finančním poradcem.

kontaktovat-poradce

Share.

About Author

jednatelka společnosti FinMaro, s.r.o. Má na starosti pojištění občanů, vozidel, pojistné události tel. 582 334 639

Leave A Reply