Máte pojištěné vaše zvířecí miláčky?

0

Pojištění zvířat se obyčejně dělí na dva typy. Pojištění hospodářských zvířat chránící před ztrátami při chovu zvířat zemědělské podniky a drobné chovatele. Pojištění mazlíčků je zase většinou speciálně určeno pro majitele psů, případně i koček, tedy domácích mazlíčků. Speciální pojištění domácích mazlíčků nabízí jen několik tuzemských pojišťoven. Nejčastěji se jedná o pojištění psů.

Pojištění zvířat má pomoci chovatelům zvířat s úhradou nákladů, které souvisí s léčbou a případně i úhynem pojištěných zvířat. Zatímco pojištění hospodářských zvířat existuje v nabídce tuzemských pojišťoven již delší dobu, pojištění domácích mazlíčků začaly pojišťovny prodávat teprve před pár lety.

Pro sjednání takového pojištění se ale vždy musí jednat o konkrétního domácího mazlíčka tak, aby nebylo možné jej zaměnit (jednoznačná identifikace například prostřednictvím registrace či čipu).

kontaktovat-poradce

Takovéto specializované pojištění pro psy se například vztahuje na veterinární náklady a úhyn zvířete, případně zahrnuje i připojištění na škodu třetí osobě, kterou mazlíček způsobí. Pojistit je většinou možné všechny psy bez rozdílu rasy, čistokrevnosti a dosažených vítězství v soutěžích. Pojištěn může být tedy stejně tak voříšek i mezinárodní šampion a oba za stejnou cenu. Většinou totiž záleží jen na stáří zvířete. Pojistit lze jen psa ve věkovém rozmezí, které stanovují pojišťovny. Kdo si chce takové pojištění mazlíčků sjednat, měl by se ptát na limity pojistného plnění, protože v tom se jednotlivé pojišťovny liší. Některé pojišťovny mají také specializované pojistky pro pracovní psy horské služby, osobní asistence nebo pro ty, kteří se využívají při takzvané canisterapii (terapii prostřednictvím psů).

Ostatní pojišťovny, které pojištění mazlíčků nemají v produktové nabídce, umožňují alespoň krýt náklady za škodu, kterou mazlíček způsobí. To jde nejčastěji prostřednictvím pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě, které si lidé sjednávají nejčastěji k pojištění domácnosti či pojištění nemovitosti.

Pojištění hospodářských zvířat mohou zemědělské podniky i drobní chovatelé uplatnit zejména na škody, které vznikly jako následek živelních událostí, akutních otrav, hromadných nákaz či klimatických výkyvů. Pojištění hospodářských zvířat se zpravidla vztahuje na veškerá hospodářská zvířata chovaná v tuzemsku. Nejčastěji se jedná o prasata, skot, ovce, kozy a drůbež. Pojištění ovšem může chránit i ryby nebo včelstva a stejně tak i exotická a méně obvyklá zvířata či kočky a psy.

kontaktovat-poradce

Share.

About Author

jednatelka společnosti FinMaro, s.r.o. Má na starosti pojištění občanů, vozidel, pojistné události tel. 582 334 639

Leave A Reply